PepsiCo Europe


PepsiCo Europe on üks Euroopa juhtivaid toiduaine- ja joogiettevõtteid. Olles tööandja 60 000 töötajale ning hõlmates ligi 900 miljonit tarbijat, 11 ajavööndit ja 45 riiki, ulatub ettevõtte tegevushaare Venemaalt Portugalini ning Türgist Norrani.

Ligi 13 miljardi dollari suuruse puhastuluga on PepsiCo Europe paljude maailmakuulsate kaubamärkide turuletooja, näiteks Quaker Oats, Tropicana, Gatorade, Walkers, Lay’s ja Pepsi-Cola, samuti ka kohalikud lemmikud nagu Walkers, Fruktovy Sad, Ya, Tonus, Hrusteam, Russky Dar, Yedigun, Alvalle, Kas, Matutano, Benenuts, Star Chips, Duyvis, Tchudo, Domik v Derevne, Imunele, BioMax, Vesely Molochnik, Agusha, Granfor, Lamber ja Sandora.

PepsiCo Europe’il on mõjus ja mitmekülge tootevalik: ta on hõrkude suupistete tootja nr 1, mahlatootja nr 1, valmisteede tootja nr 1 ühisettevõttes Liptoniga, koolajookide tootja nr 2 ja juhtiv piimandusettevõte.

Äritegevus keskendub piirkonna jätkusuutlikule kasvule. Ettevõte teeb märkimisväärseid investeeringuid Ida-Euroopasse, mistõttu on tal kuni 350 miljonit tarbijat Venemaal, Ida-Euroopas ja Kesk-Aasia turgudel.

PepsiCo Europe usub, et meie planeeti tuleb kaitsta. Seoses endale võetud ülemaailmse kohustusega tahab ettevõte tõsta aastaks 2015 veekasutuse efektiivsust 20% tootmisühiku kohta ja energiakasutuse efektiivsust 25%, võttes aluseks 2006. aasta andmed.